Wstęp

 Wskazania

 Przeciwskazania

 Efekty

 Aparatura

 Co to jest Hydrokolonoterapia?
 
Hydrokolonoterapia jest to gruntowne oczyszczenie jelita grubego z zalegających resztek, toksyn, pleśni, pasożytów i kamieni kałowych za pomocą wody, bez użycia leków.
Badania dowiodły, iż przeciętny człowiek ma w sobie od 2 do 6 kg starych, gnijących resztek pokarmowych, które trwale przywarły do ścianek jelita grubego. Biorąc pod uwagę, że: żyjemy już ok. 30-40 lat, średnio zjadamy dziennie do 2 kg (a nieraz więcej) pokarmu, żywimy się często produktami typu fast food, zupkami w proszku, jemy w pośpiechu nie zawsze regularnie się wypróżniamy - zaparcia, nie mamy pełnych wypróżnień, jemy dużo produktów białkowych typu: mięso i produkty mleczne. W wyniku czego możemy być pewni, że śluzówka naszego jelita grubego stopniowo okleja się nie strawionym do końca pokarmem, których rozleniwione, słabo kurczące się jelito nie jest w stanie usunąć z organizmu bez pomocy z zewnątrz.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy profesjonalnego sprzętu medycznego.
 
 
Podczas zabiegu pacjent leży wygodnie na kozetce a przez jednorazową rurkę wprowadzana jest przefiltrowana, ogrzana i wyjałowiona promieniami UV woda do jelit.
Naprzemienne napełnianie i opróżnianie okrężnicy powoduje odklejenie się masy kałowej od ścian jelita, która jest natychmiast wydalana z wodą wraz z ruchami perystaltycznymi (robaczkowymi) okrężnicy do kanalizacji. Wypływające resztki można obserwować w podświetlonym wizjerze. Podczas zabiegu wykonywany jest okresowo masaż brzucha, który stymuluje jelito od zewnątrz. Zabieg jest bezwonny i bezbolesny dla pacjenta.
Dzięki stosowaniu jednorazowych materiałów i dezynfekcje urządzenia spełnione są wszystkie wymagania higieniczne.
Czas trwania samego zabiegu to 45 min., cała wizyta trwa 1 h 20 min.
Oczyszczanie jelita grubego z zalegających resztek, mas kałowych wzmacnia mięśnie okrężnicy oraz poprawia jej ruchy robaczkowe (perystaltyczne). Zabieg ten pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę całego organizmu oraz poprawia samopoczucie
 
 Schorzenia wspierane terapią wodną.
 
Istnieje wiele chorób, których leczenie można wesprzeć terapią wodną jelita grubego. Wśród nich najczęściej spotykanym problemem są zaparcia.
Skromnie licząc, dwa miliony ludzi w naszym kraju cierpi na takie schorzenia, jak: zapalenie okrężnicy, zapalenie krętnicy czy zapalenie uchyłka jelita grubego. Wszystkie wspomniane wyżej problemy zdrowotne można wesprzeć stosując zdrową dietę oraz zabiegi terapii wodnej.
Potencjalnymi kandydatami do terapii wodnej są również osoby, które cierpią z powodu: alergii, swędzenia, wzdęć, kolek jelitowych, bólów żołądkowych oraz osoby przyjmujące jednorazowo niewielkie ilości pokarmu ze względu na szybko pojawiające się wrażenie sytości.
 
Schorzenia związane z dysfunkcją okrężnicy:
wg D. Fedorowska - Uzdrawiająca Siła Oczyszczania
Home | Hydrokolonoterapia | Dieta | Pytania i odpowiedzi | Cennik | Kontakt